تاریخچه مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی 17 شهریور رشت

مرکز آموزشی، ‌درمانی و پژوهشی 17 شهریور رشت در سال 1350 هجری شمسی تاسیس و به صورت بیمارستان جنرال (عمومی) شروع به کار کرد. این بیمارستان در سال 1360 هجری شمسی با تعداد 170 تخت مصوب تبدیل به بیمارستان کودکان گردید. در تاریخ 1394/1/16  ساختمان جدید این مرکز آموزشی درمانی واقع در خیابان سیادتی، ضلع جنوبی پارک شهر رشت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

بیمارستان 17 شهریور، یک مرکز تک‌تخصصی شامل بخش‌های نوزادان و کودکان بوده و سن پذیرش در آن از بدو تولد تا 21 سالگی می‌باشد. در این مرکز نوزادان و کودکان بیمار سراسر استان گیلان و همچنین استان‌های مجاور که نیاز به بستری دارند، پذیرش گردیده و سرویس داده می‌شوند.   

معرفی مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی 17 شهریور رشت

در حال حاضر مرکز آموزشی درمانی هفده شهریور رشت با داشتن 140 تخت فعال ( و 170 تخت مصوب) به عنوان یک بیمارستان تک‌تخصصی و درجه یک، در ردیف یکی از بزرگترین مراکز آموزشی و درمانی کودکان سطح استان می‌باشد. بطوری که این مرکز علاوه بر درمان بیماران مراجعه کننده، به عنوان یک پایگاه تحقیقات آموزش پزشکی و یک مرکز تعلیم و تربیت دانشجویان رشته‌های پزشکی در سطح تخصصی می‌باشد و همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان پزشکی و رشته‌های وابسته و دستیاران تخصصی تحت نظر اعضای هیات علمی و روسای بخش‌های مختلف این بیمارستان تحت آموزش‌های علوم بالینی قرار می‌گیرند. پوشش درمانگاهی این بیمارستان نیز بسیار وسیع می‌باشد، درمانگاه تخصصی در طبقه همکف فاز یک این بیمارستان قرار دارد که در رشته‌های مختلف جهت ارائه خدمات درمانی به مراجعین گرامی فعال است.

مجتمع درمانگاه تخصصی بیمارستان دارای درمانگاه‌های تخصصی و فوق‌تخصصی کودکان و نوزادان، مغز و اعصاب، خون و سرطان، نفرولوژی، آسم و آلرژی، گوارش، غدد و متابولیسم، عفونی، قلب نوزادان می‌باشد.

همچنین واحدهای پذیرش، صندوق، ترخیص، کارشناسی امور بیمه‌گری و مددکاری اجتماعی در طبقه همکف فاز یک مستقر می‌باشند.

بخش‌های بستری خون (هماتولوژی و انکولوژی)، عفونی (کرونا)، داخلی یک، داخلی دو ، NICU، PICU، نوزادان نیز از بخش‌های ارائه‌دهنده خدمت به مراجعین گرامی می‌باشند.

بخش‌های پاراکلینیکی این بیمارستان مشتمل بر بخش‌های رادیولوژی و سونوگرافی، آزمایشگاه و اندوسکوپی می‌باشد که در ارتباط با امور تشخیصی درمان بیماران انجام وظیفه می‌نمایند.

آخرین بروز رسانی : 22 شهریور 1400
آرشیو