library

گالری تصاویر

کتابخانه بیمارستان 17 شهریور رشتکتابخانه بیمارستان 17 شهریور رشتکتابخانه بیمارستان 17 شهریور رشتکتابخانه بیمارستان 17 شهریور رشتکتابخانه بیمارستان 17 شهریور رشتکتابخانه بیمارستان 17 شهریور رشت

درباره ما

 
 

شناسه استاندارد بین المللی کتابخانه بیمارستان 17 شهریور رشت(شابکا): IR-202670012

 

تاریخچه

کتابخانه مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی 17 شهریور رشت همزمان با تاسیس بیمارستان درسال 1352 در محل ساختمان قدیمی مرکز افتتاح و شروع بکار کرد و بعد از تخریب ساختمان سابق بیمارستان، ازسال 1384 با مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) ادغام گردید. پس از بازسازی ساختمان آموزش مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی 17 شهریور، این کتابخانه از سال 1395 تاکنون درساختمان جدید ارائه خدمت به دانشجویان و اساتید محترم می‌باشد. این کتابخانه در مساحتی نزدیک به 55 مترمربع درطبقه اول ساختمان آموزش مرکز واقع و دارای مکان مطالعه در خود کتابخانه و همچنین اتاق سایت فن‌آوری اطلاعات می‌باشد. اتاق این سایت به 5 عدد میز و صندلی و همچنین 5 دستگاه کامپیوتر و یک عدد پرینتر مجهز می‌باشد. همچنین در فضای این اتاق امکان استفاده از اینترنت بصورت رایگان برروی سیستم‌ها فراهم بوده و همچنین امکان بهره‌مندی از WIFI برای مراجعه‌کنندگان از طریق vpn دراختیار مراجعه‌کنندگان مورد استفاده می‌باشد.

 
 

اهداف کتابخانه

■ کمک به ارتقای فعالیت‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی بیمارستان از طریق تأمین نیازهای اطلاعاتی کاربران با بکارگیری شیوه‌های نوین کتابداری و اطلاع‌رسانی.

■کمک به ارتقای دانش تخصصی کاربران کتابخانه و کارکنان بیمارستان با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته اطلاعاتی.

■ گردآوری مجموعه‌ای غنی از منابع اطلاعاتی علمی – تخصصی و مرجع در زمینه‌های فعالیت بیمارستان و ارتقای سطح کمی و کیفی آن در جهت پاسخگویی هرچه بیشتر به نیاز مراجعان

■ نوآوری، تعامل و ارتباط مداوم با جامعه کتابداری جهت دستیابی به اطلاعات روزآمد و رسیدن به بهترین شیوه‌های ارائه خدمات

■ استفاده بهینه از نیروی انسانی، منابع و امکانات به منظور اشاعه‌ی سریع‌تر اطلاعات، افزایش دسترسی به آن و عرضه فعالانه خدمات.

■شناسایی نیازهای اطلاعاتی اساتید، دانشجویان و کارکنان و خریداری این منابع برای کتابخانه

■ راهنمایی و آموزش مراجعان در بازیابی و استفاده از منابع اطلاعاتی

 

چشم‌انداز

■ کمک به دانشجویان در انجام فعالیت‌های پژوهشی و آموزش ویادگیری آن‌ها از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط مدرسین از طریق کتابخانه مرکزی.

■ تهیه، سازماندهی و نگهداری منابع چاپی و الکترونیکی روزآمد در حوزه بیمارستانی.

■ به کارگیری استانداردهای نوین کتابداری در اجرای امور کتابخانه دانشکده.

■ بالابردن سطح علمی آموزشی کادر درمانی- آموزشی بیمارستان که منجر به افزایش سطح خدمات بهداشتی – درمانی مرکز و بالارفتن کارایی و کاهش هزینه می‌شود.

 

جامعه استفاده کننده

■ اعضای هیات علمی دانشگاه (اعم از رسمی، پیمانی و طرحی و قراردادی)

■ دانشجویان این بیمارستان و دانشگاه علوم پزشکی گیلان

■ دانشجویان مهمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان

■ کارکنان رسمی و پیمانی بیمارستان

■ کارکنان طرحی بیمارستان و مراکز دیگر

خدمات کتابخانه

 
 

 بخش فهرست‌نویسی

کلیه منابع خریداری شده و اهدایی کتابخانه در این واحد سازماندهی می‌شود (ثبت، فهرست‌نویسی و رده‌بندی منابع و ورود اطلاعات آن‌ها در نرم‌فزار کتابخانه ثنا انجام می‌شود)

 

بخش امانت

در این بخش خدمات مربوط به منابع فارسی و لاتین موجود در کتابخانه (امانت، رزرو، بازگشت، تمدید، تسویه حساب، امانت بین‌کتابخانه‌ای، پیگیری دیرکردها، گزارش آمار میزان استفاده از منابع و...) ارائه می‌گردد. دانشجویان باید زمان بازگشت کتاب را به خاطر سپرده و در مورد مقرر منابع اطلاعاتی را بازگشت دهند و درخواست تمدید کنند.

 

بخش آماده‌سازی

دراین بخش ابتدا کتاب‌ها ثبت می‌شود و سپس برای هر کدام از آن‌ها بارکد، شماره‌ی راهنما، جیب و کارت ایجاد می‌شود. کتاب‌ها بعداز چسباندن جیب و مهرزدن و چسباندن نشانه‌ی راهنما بر روی عطف آن‌ها برای قرار گرفتن در چرخه امانت به قفسه‌های (مخزن) کتابخانه منتقل می‌شود.

 

واحد اطلاع‌رسانی و اینترنت

واحد اطلاع‌رسانی مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی 17 شهریور رشت، در داخل فضای سایت فن‌آوری اطلاعات و در حال حاضر مجهز به 5 سیستم متصل به اینترنت می‌باشد جهت سرویس‌دهی به دانشجویان و اساتید می‌باشد و کاربران می‌توانند درساعت اداری 8 صبح تا 11شب ار آن استفاده کنند. همچنین امکان پرینت پایان‌نامه و خدمات دیگر دراین مرکز وجود داشته و کار با اینترنت نیز رایگان است.

 

تجهیزات

کتابخانه هفده مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی 17 شهریور  رشت در حال حاضر مجهز به 12 میز مطالعه و 12 صندلی می‌باشد. کاربران عضو کتابخانه می‌توانند به منابع اطلاعات مورد نظر خود از نرم‌افزار کتابخانه ثنا دسترسی پیدا نمایند.

ساعات کار

 
 

 ساعت کار کتابخانه مخزن و بخش امانت کتابخانه:

شنبه تا چهارشنبه: 8 صبح الی 24 شب

 پنجشنبه: 8 صبح الی 14

کتابخانه در روزهای تعطیلات رسمی تعطیل می‌باشد.

کارکنان کتابخانه

 
 

نام و نام خانوادگی: زینب صادقی
سمت: مسئول کتابخانه بیمارستان 17 شهریور
تلفن: 33369019-013   (داخلی 396)
ایمیل: sadeghi4640[at]gmail.com
مقطع و رشته تحصیلی: کارشناسی حسابداری


نام و نام خانوادگی: امیر شهبازپور
سمت: کتابدار بیمارستان 17 شهریور
تلفن: 33369019-013   (داخلی 396)
ایمیل: amir.shahbazpour[at]gmail.com
مقطع و رشته تحصیلی: کارشناسی مدیریت بازرگانی

 

آمار منابع

 
 

فارسی: تعداد عنوان در محل:699 | تعداد نسخه در محل: 1556

لاتین: تعداد عنوان در محل:302 | تعداد نسخه در محل: 545

وجین‌شده: تعداد عنوان در محل:41 | تعداد نسخه در محل: 17

اطلاع‌رسانی و تبلیغات

 
 

وظیفه کتابخانه بیمارستان 17 شهریور رشت، ارائه خدمات مناسب، مداوم و روزآمد است. به عبارتی دیگر هویت هر کتابخانه نزد کاربران با ارائه خدمات آن شناخته می‌شود. تمام فعالیت‌های کتابخانه در جهت ارائه خدمات به استفاده‌کنندگان کتابخانه است. کتابخانه این بیمارستان با مجموعه‌ای غنی از منابع در زمینه علوم پایه و بالینی پزشکی در مساحت حدود 55 متر مربع به ارائه خدمات کتابداری می‌پردازد، که با استانداردسازی امکانات و خدمات خود با ایجاد بستری مناسب برای کاربران و تمامی ذی‌نفعان خود در جهت جلب رضایت آنان، در مسیر تعالی مستمر در ارائه خدمات کتابخانه‌ای گام برمی‌دارد و دارای بخش‌های نظیر اتاق مطالعه مجزا، میز امانت، پایان‌نامه‌ها، واحد سایت و مرکز اینترنت می‌باشد. همچنین امکان بهره‌مندی از WIFI برای مراجعه‌کنندگان از طریق vpn دراختیار مراجعه‌کنندگان مورد استفاده می‌باشد.

 به اطلاع اساتید، دانشجویان و اعضای کتابخانه می‌رساند به منظور آگاهی از جدیدترین اطلاعیه‌های دسترسی به منابع الکترونیکی،  سامانه‌های اطلاعاتی،  راهنمای آموزشی و سایر موارد ارائه خدمات، اخبار مربوطه از طریق روش‌های زیر اطلاع‌رسانی می گردد: 

■ وبسایت کتابخانه مرکز آموزشی درمانی  17 شهریور رشت

■ تابلو اعلانات 

■ شبکه‌های اجتماعی 

■ وبسایت کتابخانه مرکزی 

■ پورتال واحد علم‌سنجی 

■ پورتال کتابخانه دیجیتال 

بروشور معرفی کتابخانه و راهنمای استفاده از خدمات   

 

اهم وظایف کتابخانه بیمارستان 17 شهریور:

- تامین منابع علمی مرتبط با رشته‌های تخصصی موجود در کتابخانه بر مبنای شناسایی نیاز اطلاعاتی اساتید، دانشجویان و کارکنان بیمارستان

- تهیه راهنماها و بروشورها به صورت چاپی و الکترونیکی به منظور آگاه نمودن کاربران از منابع و خدمات کتابخانه

- بهبود وضعیت فرآیندهای انجام کار در کتابخانه

- تهیه امکانات مورد نیاز و ایجاد فضای مناسب برای مطالعه و تحقیق کاربران

- وجین دوره‌ای کتاب‌ها و روزآمد نمودن منابع موجود در کتابخانه

- تکمیل و روزآمد نمودن منابع و اطلاعات موجود در نرم‌افزار کتابخانه

-بهره‌گیری از شیوه‌های مختلف در جهت شناساندن امکانات و خدمات کتابخانه به استفاده‌کنندگان

کارگاه‌های آموزشی کتابخانه

 
 

 

سامانه‌های مفید

 

 
 

نظرسنجی

تماس با ما

 
 

تلفن: 33369019-33369026-33369044-33369391        داخلی 396

ایمیل کتابخانه: 17shahrivar.gums.lib@gmail.com

ایمیل بیمارستان: 17shahrivar@gums.ac.ir

فکس: 33369070-013

آدرس پستی کتابخانه: رشت، خیابان نامجو، خیابان شهید سیادتی، ضلع جنوبی پارک شهر، مرکز آموزشی درمانی و پژوهشی 17 شهریور رشت، ساختمان آموزش

کدپستی: 54379-41446